Přihlásit Registrace
Vyhledávání

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ČÍNĚ!

25. března 2019

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ČÍNĚ!

 

Jak už asi všichni dobře víte, čeští basketbalisté si poprvé v samostatné historii zahrají na mistrovství světa, na kterém naposledy startovali v roce 1982 ještě za tehdejší Československo.

Mistrovství světa v basketbale mužů je velice prestižní událost, jelikož se koná jen jednou za 4 roky a díky skvělým výsledkům našich basketbalistů, a změně kvalifikační struktury, se čeští fanoušci konečně dočkali!

Na turnaji, který se bude konat v Číně, se představí 32 týmů v osmi skupinách po čtyřech. Z každé skupiny postoupí dva týmy a pokračovat už se bude tradičním vyřazovacím způsobem.

Los skupin proběhl 16. března a ruka Kobeho Bryanta nás přiřadila do skupiny E, kde se o postup popereme s týmy Japonska, Turecka a s týmem největších favoritů na titul USA.

Šampionát pro české hráče začne 1. září právě proti dream týmu z USA, který by měl být tento rok opravdu silný a pro fanouška i hráče by to měl být velký zážitek. Následovat budou souboje s Japonskem a o teoretický postup z druhého místa bychom si to měli rozdat s Tureckem.

Rozdělení skupin:

 

Skupina A - Pobřeží slonoviny, Polsko, Venezuela, Čína.

Skupina B - Rusko, Argentina, Korea, Nigérie.

Skupina C - Španělsko, Írán, Portoriko, Tunisko.

Skupina D - Angola, Filipíny, Itálie, Srbsko.

Skupina E - Turecko, Česko, USA, Japonsko.

Skupina F - Řecko, Nový Zéland, Brazílie, Černá Hora.

Skupina G - Dominikánská republika, Německo, Francie, Jordánsko.

Skupina H - Kanada, Senegal, Litva, Austrálie.